Herb
Profile Radnych, komisje, interpelacje. Kalendarz posiedzeń.
System Rada dla Mieszkańców - Powiat Myśliborski

Interpelacje i zapytania

Interpelacje i zapytania Radnych.

Zaprojektowanie i wykonanie przy drugim etapie chodnika przy „nowopowstałym” osiedlu domków na ul. Chojeńskiej (po prawej stronie w kierunku Oborzan) - droga powiatowa Dębno – Boleszkowice.

Numer: 147, rodzaj: wniosek

Skierowane do: Starosta Myśliborski, Zarząd Powiatu w Myśliborzu
data wpływu: 2023-04-26, data przekazania: 2023-04-28

WNIOSEK

Szanowny Panie Starosto,

w nawiązaniu do zgłoszeń i informacji napływających od mieszkańców „nowopowstałego” osiedla domków przy ul. Chojeńskiej (po prawej stronie w kierunku Oborzan). Mieszkańcy tego osiedla, a także inni użytkownicy w tym dzieci i osoby starsze jeżdżące na rowerach, rolkach czy po prostu idące na zwykły spacer, chcąc wejść/wjechać na „piękną ścieżkę pieszo – rowerową” w kierunku Dębna muszą niestety biegać przez ruchliwą drogę tak, by nie zostać potrąconym. Najbliższe przejście dla pieszych jest przy wysepce, do którego nie ma dojścia od strony osiedla – nie ma chodnika.

Dlatego, też mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców Dębna i ww. osiedla umiejscowionego przy drodze powiatowej (Dębno – Boleszkowice) zwracamy się z wnioskiem o zaprojektowanie i w drugim etapie wykonanie stosownego chodnika gwarantującego bezpieczeństwo mieszkańców, w ramach korzystania ze ścieżki pieszo – rowerowej umieszczonej po drugiej stronie drogi powiatowej. Do decyzji pozostawimy fakt uzgodnienia lokalizacji innego bliższego przejścia dla pieszych.

Jako źródło finansowania wskazujemy, środki pochodzące z obligacji ulokowane na rachunku bankowym Powiatu, których przeznaczenie była – „spłata zobowiązań Szpitala w Dębnie Sp. z o.o.”

Treść interpelacji dostępna w załączniku do pobrania

Interpelujący

Imię i nazwisko Funkcja Nazwa klubu
Zbigniew Marszałek wiceprzewodniczący
Arkadiusz Mazepa radny

Odpowiedź

Odpowiadający:

Wydział merytoryczny: , data odpowiedzi: