Herb
Profile Radnych, komisje, interpelacje. Kalendarz posiedzeń.
System Rada dla Mieszkańców - Powiat Myśliborski

Interpelacje i zapytania

Interpelacje i zapytania Radnych.

Naprawa dróg powiatowych

Numer: 89, rodzaj: interpelacja

Skierowane do: Starosta Myśliborski
data wpływu: 2021-03-29, data przekazania: 2021-04-01

Terminarz napraw bieżących dróg powiatowych w okręgu nr 1.

Treść interpelacji dostępna w załączniku do pobrania

Interpelujący

Imię i nazwisko Funkcja Nazwa klubu
Ryszard Wiśniak radny

Odpowiedź

Odpowiadający:

Wydział merytoryczny: Wydział Dróg, data odpowiedzi: 2021-04-13

Informuję, że prace związane z uzupełnianiem ubytków w nawierzchni dróg powiatowych wykonywane są sukcesywnie przez cały rok. Technologia prac uzależniona jest od warunków atmosferycznych.

W okresie zimowym wykonywane są awaryjnie uzupełnienia mieszanką bitumiczną do stosowania na zimno w miejscach większych ubytków, które stanowią zagrożenie dla użytkowników ruchu drogowego. W tegorocznym okresie zimowym częste wahania temperatury spowodowały znaczne zwiększenie ubytków.

Pracownicy Obwodów Drogowych rozpoczęli uzupełnianie ubytków przy użyciu emulsji asfaltowej i żwiru. Ponadto w drugiej połowie  kwietnia rozpoczną się prace polegające na uzupełnieniu ubytków metodą mechanicznego wbudowania emulsji i grysów przez wybranego wykonawcę. Powyższe działania pozwolą na sprawniejsze wykonanie remontów cząstkowych poprawiających bezpieczeństwo dla użytkowników ruchu drogowego.

Administrowanie 465 km dróg powiatowych wydłuża w czasie wykonanie remontów cząstkowych nawierzchni na wszystkich drogach.